ІV Регіональна науково-практична конференція «Фізична культура в школі: стан та перспективи розвитку»

9 травня на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася ІV Регіональна науково-практична конференція «Фізична культура в школі: стан та перспективи розвитку», присвячена теоретичним, методичним і практичним проблемам розвитку та функціонування фізичної культури в закладах загальної середньої освіти, її кадрового і матеріально-технічного забезпечення. Організатором конференції виступила кафедра теорії та методики фізичної культури факультету фізичного виховання і спорту, а модераторами – завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури Богдан Лісовський та кандидат наук з фізичного виховання і спорту ПНУ Владислав Мочернюк.
На початку конференції присутніх привітав ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, який підкреслив актуальність тематики конференції для всіх нас, позаяк фізична підготовка – це тема одна з найбільш важливих для школярів, бо сьогодні бачимо, які виникають проблеми у них зі здоров’ям. Метою освітньої галузі фізичної культури є гармонійний фізичний розвиток особистості учня, підвищення функціональних можливостей організму, вдосконалення життєво необхідних рухових умінь та навичок, розширення рухового досвіду через формування стійкої мотивації учнів до занять фізичною культурою. Відтак, ректор висловив слова вдячності учасникам конференції за те, що відгукнулися і зазначив, що сьогоднішні наші дискусії дадуть добру основу для багатьох цікавих пропозицій, які згодом можна буде реалізувати.
У конференції взяв участь заступник глави Офісу Президента України, президент Федерації бадмінтону України Олексій Дніпров, який звернув увагу на важливі тенденції розвитку фізичної культури в школі та учнівського спорту і від імені Офісу Президента подякував її організаторам за запрошення, а особливо Ігорю Євгеновичу Цепенді за наполегливу працю та особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту не тільки в Івано-Франківській області, а й в Україні. І підкреслив, що Прикарпатський університет є справді найкращим серед тих, які готують справжніх фахівців своєї справи.
До вітальних слів приєднався також декан факультету фізичного виховання і спорту Ярослав Яців.
У роботі конференції взяли участь провідні фахівці галузі: начальник відділу науково-методичного забезпечення, Заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Боляк та начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Галина Коломоєць, які у ході своєї презентації розповіли про професійну трансформацію вчителя фізичної культури в умовах реформи НУШ. Декан факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Андрій Огнистий пояснив чим важливе впровадження STEM підходів на уроках фізичної культури, де 65% учнів початкової школи будуть працювати за спеціальностями, які виникнуть у майбутньому. Завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання, м. Тернопіль Володимир Наумчук детально пояснив мету освітньої галузі «Фізична культура» та змістові лінії досягнення мети та реалізація завдань, а також додав про наявність рухливих і спортивних ігор у всіх змістових лініях.
Робота конференції продовжувалась у секційних засіданнях.
Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам наукового форуму, нашим Збройним Силам України за безпечну можливість обговорити нагальні та актуальні питання фізичної культури школярів.